Cuma, Ağustos 08, 2008

Alkollü araç kullanmak ve sonuçları

Alkollü Araç Kullanmak gerçekten hoş olmayan bir durum.. bu mail ile bunu gözler önüne sermek mümkün ..

O ve babası 1998...Venazulada tatil yaparken...
Yaş günü partisinden...
Arkadaşalrı ile partide...Jacqueline aracıyla seyehat ederken, 17 yaşındaki bir erkek öğrencinin kullandığı araçla çarpıştı(Aralık 1999’da)
Kazadan sonra 40 operasyon geçirdi....

Jacqueline yanan araç içerisinde 45 saniye boyunca şiddetli bir şekilde yandı...

Babası ile birlikte, 2000.

Tedavi görüyor...Kazadan üç ay sonra...


Göz kapağı olmayan sol gözüne, daha iyi görebilmesi için damla damlatılıyor...


O şuan 20 yaşında ve 3 yıl önce içkili araç kullandığı için kendisini hiç affetmiyor...


Jacqueline’nin hayatını harap etti...


Kazadan 4 yıl sonraki hali... Doktorlar hala tedavi ediyor jacqueline’yi ve yanıkların %60’ı geçmiş durumda...Bu bir yaşanmış olaydır... Ve gerçektir... Lütfen bunu birçok kişiye gonder ki alkollü arac kullanmanın ve alkol almanın sonucunu görsünler...(Ayrıca kendi vücudundan da memnun olmayanlara ibret... )
3 yorum:

Adsız dedi ki...

Allah yardımcısı olsun.zaten bilinen birsey fakat bazıları pek umursamıyor alkollü araba kullanmanın tehlikeli olduğu. dediğim gibi Allah yardımcısı olsun Allah sevdiklerine ve kendisine sabır versin.umarım devam etmekte olan tedavilerinden iyi sonuçlar alır

Adsız dedi ki...

ALLAH YARDIMCISI OLSUN GERÇEKTEN SABIR İSTEYEN BİR DURUM HERKEZİN BİLDİĞİ BİR DURUUM ALKOLLÜ ARAÇ KULLANMANIN ZARARLARI FAKAT BUNU PEK ÖNEMSEMEYEN İNSANLAR VAR UMARIM BU ONLARA İBRET OLUR ALLAH YARDIMCISI OLSUN VE AİLESİNEDE SABIR VEERSİN.UMARIM DEVAM ETMEKTE OLDUĞU TEDAVİSİ İYİ SONUÇLAR VERİR.BENCEİNSANLARIN ALKOLLÜ ARAÇ KULLANMAMASI İÇİN BÖYLE BİR ÖRNEĞE GEREK KALMASA DAHA İYİ OLURDU AMA BU OLAY EN ETKİLİ ÖRNEK. DEDİĞİM GİBİ ALLAH YARDIMCISI OLSUN.

GÜLSÜM dedi ki...

ALLAH YARDIM ETSİN AMA ALKOL KULLANIP DA ARABA SÜRMESEYDİ BENİM BABAM DA ALKOL ALIYO AMA ARABA HAYATTTA ARABA SÜRMEZZZ BİLİYORR AMA SÜRMEZ ALLAH MUAFAZA KAZA FALAN YAPARIM DİYE!!!4 ÇOCUK ARKAMDA KALIR DİYEE