Çarşamba, Nisan 30, 2008

İlk Çekilen Fotoğraf


Fransız Joseph Nicéphore Niépce , dünyanın bilinen ilk fotoğrafçısı. Kendisi holograflar üzerinde çalışırken optik fotoğrafçılığında temellerini atmış oldu. Yukarıdaki fotoğraf 1825 yılında çekilmiş ve Joseph Nicéphore Niépce 'in evinin penceresinden şehrin silueti görünüyor. Fotoğrafın pozlaması tam 8 saat sürdüğü için güneş açısı değişmiş ve binaların her iki yanında da aydınlık var. Enteresan bir fotoğraf.

Çakma ÜrünlerSalı, Nisan 29, 2008

Çakma Plazma TV


Akıllıca bir taktik.

Bisiklet Götürgeci ya da Asansörü

Yokuş çok dik, atıyorsun parayı bir ayağını dayayıp kolayca yukarı çıkıyorsun.

Çarşamba, Nisan 23, 2008

Pert olan OtomobilYazık olmuş.

Savaş Makinaları
Birinci fotoğraf tankların hiç güvenli olmadığını gösteriyor.

İkinci fotoğraf tankların ferrari gibi gittiğini gösteriyor.

Üçüncü fotoğraf gemilerin zırhlıların anası olduğunu gösteriyor.

Salı, Nisan 22, 2008

Güzel Unutkanlık

INTERNET REHBERİ
Genç adam yaşlı karı-kocanın evlerine misafir olur. 75 yaşındaki amca karısından bir fincan daha çay isterken, 'Çiçeğim, bir bardak daha verir misin?' der. Sonra da 'peteğim, hiç şekersiz lütfen' diye ekler. Kendisine 65 yaşındaki tatlı karısının getirdiği tavşan kanı çayı alırken de 'bebeğim, sana çok zahmet oldu' diye ekler. Genç adam, yaşlı amcanın karısı için kullanıldığı sevgi sözcüklerinden çok etkilenir 'Amcacığım, kaç yıllık evlisiniz?' diye sorar. Yaşlı ama dinç adam '40 seneyi geçtik evladım' der.
Genç adam: 'Vallahi maşallah, Allah muhabbetinizi arttırsın. Sürekli çiçeğim, peteğim, bebeğim gibi güzel sözlerle hitap ediyorsunuz galiba. Yanakları pembeleşmiş teyze; 'Doğru, birkaç yıldır hep bana böyle hitap ediyor' deyip mutfağa doğru yöneldiğinde yaşlı amca genç adamın kulağına doğru eğilerek: 'Şiişşt, çaktırma, 2 sene önce adını unuttum, hala hatırlayamıyorum.'

Özel Okul


Cuma, Nisan 18, 2008

Perşembe, Nisan 17, 2008

Spam'den Kurtulmak için Mailinator

E-posta adresiniz başkaları tarafından ele geçirildiğinde artık spam mesajlara maruz kalmanız gayet doğaldır. Bundan kurtulmak için öncelikle her başvurduğunuz siteye e-posta adresinizi bırakmamanız gerekiyor. Haliyle size geçici e-posta adresleri gerekiyor. Bunun için Mailinator (http://www.mailinator.com/) adresini tavsiye ediyorum. Kayıt olmanıza veya herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok.

Diyelim ki bir site sizden üyelik için mail adresi istiyor. Bu site de diyelim ki postalar.blogspot.com olsun. Formu doldururken postalar@mailinator.com olarak e-posta adresinizi girin. Daha sonra Mailinator web sayfasına gidip bu e-posta adresini yazın. Posta kutunuza gelen yeni mailleri göreceksiniz. Şifre yok, kayıt olmak yok ve e-posta adresi bulmak için çabalamak yok. Ancak ciddi işlerde sakın kullanmayın. Çünkü birden çok kişi aynı e-posta adresini seçmiş olabilir ve sitede bunun için hiçbir engelleme yok. Yani kişiye özel bir e-posta vermiyorlar. Mesela abc@mailinator.com adresini belki binlerce kişi kullanıyor olabilir. Ancak basit sitelere başvurmak için uygundur.


INTERNET REHBERİ

Salı, Nisan 15, 2008

Milyon Dolarlık Banknot


Gerçi bizde de durum yaklaşık böyle birşeydi. Para birimimiz dolar değildi ama neticede 100 milyonluk banknotlarımız vardı. Ama Zimbabwe'nin durumu daha da beter. Fiyatlar gün içerisinde birkaç kez zamlanıyormuş. Allah kurtarsın.

İşinizi Seviyor musunuz?

Bak başka ne işler var...


Eleman Çok Yalnızlık Çekiyor


Her yola açığım diyor, yeter ki birisi yanıma yanaşsın..

INTERNET REHBERİ

Eğitimli Kediler


Helal olsun öğretene. Halen bunları öğrenemeyen insanlar var.


INTERNET REHBERİ

Asi Gençlik


Aferim olmuşsunuz siz..