Pazar, Eylül 17, 2006

KODLA BAKAYIMGaranti Leasing için pasta siparişi verilir. Pastacı telefonda Leasing'i anlamaz. Haliyle zeka küpü bankacı Leasing kelimesini güzel güzel şehir isimleri ile kodlar. Gördün mü pastayı...

SAĞLAM AVUKATAvukat tutacaksan böylesini bulacaksın. Ama mahkemeye falan çıkmayacak, doğrudan davalı veya davacını arayacak yeter. Bir de bunun "Diş Hekimi Oya Bilir" versiyonu vardı ama uzun zamandır onu gönderen yok.

TEYZE HİÇ Mİ KONTROL ETMEDİN


Mağaza hırsızlarına karşı geliştirilen manyetik kilitler, kapıdan çıkarken ötmeye başlar. Ama bu teyze her nasılsa böyle bir ürünü mağaza dışına çıkarabilmiş. İyi de giyerken ensedeki bu nesnede bir terslik olduğu hiç mi aklına gelmemiş acaba. Hiç çekinmeden gezmeye çıkmış...

GÜZEL ETİKET


Güzel bir etiket... kısaca diyorki "şöyle yıkayın, böyle yıkayın vs vs..." sonradan büyük harflerle "BUNU KARINIZA VERİN - onun işi". :)

Cumartesi, Eylül 16, 2006

AYI TAKSİYE BİNMİŞ


Daha önceden memleketten Dana Yaşar'ın arka koltukta gezdirilmesi ile ilgili bir e-posta ortalıkta dolanmıştı. Hadi bizde danaları dolaştırıyorlar bir sürü laf oluyor, el oğlu takside ayı dolaştırıyor. Buyrun...

Cumartesi, Eylül 02, 2006

MAİL GÖNDER PARA KAZAN :)

Normalde bu tarz haberleri iletmiyorum, ama bu haber iyi bir arkadaşımdan, avukat olan kız arkadaşımdan geliyor ve iyi bir fırsat gibi görünüyor. O, doğru diyorsa gerçekten doğrudur. En azından insanın kaybedecek bir şeyi yok. Bana şunları anlattı:
Avukatım ve yasaları biliyorum. Bu bir gerçek. Aldanmayın, AOL ve Intel, aynı Pepsi Cola'nın kısa süre önce General Elektrik ile yaptığı gibi, mahkeme karşısına çıkmaktan ve milyonluk tazminatlardan korktukları için sözlerini tutuyorlar.

Sevgili arkadaşlar lütfen bunu bir şaka olarak görmeyin. Bill Gates şu an servetini dağıtıyor. Buna karşılık vermezseniz ileride bunun için pişman olabilirsiniz. Windows hala en sık kullanılan program. Microsoft ve AOL şu an bu metin ile bir deney yapıyorlar (e-mail beta Test). Bu maili arkadaşlarınıza gönderdiğinizde Microsoft iki hafta boyunca izini sürebilir ve sürecektir. Bu maili ileten her kişi için Microsoft 245 Euro ödeyecektir.

Bu maili gönderdiğiniz ve bunu devam ileten her kişi için Microsoft 243 Euro ödeyecektir. Bu maili alan üçüncü kişi için ise Microsoft 241 Euro ödeyecektir. İki hafta sonra Microsoft size posta adresinizi teyit etmeniz amacıyla size ulaşacaktır ve size bir çek gönderecektir.

Saygılarımla,Charles S. Bailey GeneralManager Field Operations
Bunu kandırmaca gibi düşündüm, fakat bu maili aldıktan ve ilettikten iki hafta sonra Microsoft benden posta adresimi istedi ve 24800 Euro'nun üzerinde bir çek aldım. Bu test bitmeden önce cevap vermelisiniz. Sizden biri bu imkana sahipse bunu değerlendirsin. Bill Gates için bunlar bir reklam kampanyasının masrafları. Lütfen bu maili mümkün olduğu kadar çok insana iletin. En azından 10000 Euro almanız gerekir. Bize de bir faydası olmasaydı bu mailin iletilmesine katkıda bulunmazdık. Babamın bir tanıdığı birkaç ay önce buraya kendini ekledi. Onu en son gördüğümde bana çekini gösterdi. Üzerindeki tutar, toplam olarak 4324,44 Euro idi. Intel için çalışan, yakın arkadaşlarımın teyzesi Patricia Teyze daha yeni bu mailin iletilmesi için 4543,23 Euro'luk bir çek aldı.

Dediğim gibi yasayı tanıyorum ve Intel ve AOL'in kendilerini dünya çapındaki en büyük hizmet şirketi yapacak bir füzyon üzerinde çalıştıkları doğru ve en çok kullanılan program olduklarını garantilemek için bu testi uyguluyorlar.


Kim bu kadar salak olabilir ki; bir maili başkasına gönderdiğim için para verecekler bana. Hadi Amerika'da bunlara inananlar çıkıyor da, üşenmeden Türkçe'ye çevrilmiş bu metne inanıp taa benim adres kutuma kadar gönderecek adamlar nasıl oluyor anlamıyorum.

MOBİLYACI İBRAHİM BEY

Merhaba iyi gunler
Ben İbrahim cevik
Oncelikle size verdigim rahatsizliktan dolayi ozur diliyorum
Ben Ankara sitelerde mobilya ureticisiyim
Sizlere urunlerimi tanıtmak icin aradim. Urunlerime web sayfamda bakabilirsiniz. Kisiye ozel uretim yapma imkaninada sahibim. Ankaraya yolunuz dustugunde sizi showroom baklerim bu vesile ile web sayfamda olmayan daha farkli urunlerimide gormus olursunuz. Size bır fincan kahve ikram etmektan buyuk onur duyarım. En icten saygilarimla
Ibrahim cevik
www.ozcevikmobilya.com.tr

Sevimli bir spammer örneği. Ama yine de bir kereden fazla gelince can sıkıcı oluyor. İbrahim Bey yeter artık...